Üyelik Girişi
SPONSOR

Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret85118

İyi ki varsınız, iyi ki yanımızdasınız... Mutlulukla dolun...

Down Reklam Ajansı Logo Yarışması


Down Sendromlu  Kadir Ozan ULUSOY, Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyor.

EMYD olarak destek verdiğimiz Ozan ULUSOY'un BENİM REKLAM AJANSIM - DOWN REKLAM AJANSI Projesi İŞKUR tarafından şartlı olarak kabul edildi.  

DOWN REKLAM AJANSI LOGOSUNU ARIYOR!Down Reklam Ajansına adım adım...
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152158371662816.1073742335.728797815&type=1DOWN REKLAM AJANSI LOGO TASARIMI YARIŞMASI
DOWN REKLAM AJANSI LOGO TASARIMI YARIŞMA ŞARTNAMESİ

1) Yarışmanın Adı: DOWN REKLAM AJANSI ödüllü logo tasarım yarışması,

2) Yarışmanın Konusu: Ozan ULUSOY'un BENİM REKLAM AJANSIM - DOWN REKLAM AJANSI Projesi kimliğini ön planda tutacak, DOWN REKLAM AJANS'nı en iyi temsil edecek kurum kimliği logosunun özgün tasarım yarışması,

3) Yarışmanın Amacı: DOWN REKLAM AJANSI'nın kurumsal yapısında kullanılacak logonun, DOWN REKLAM AJANSI'nın misyon ve vizyonunu yansıtacak, akılda kalıcı, işlevsel ve kolay kullanıma imkan sağlayacak bir şekilde tasarlanıp, oluşturulması ve bu logonun Down Sendromlu girişimci  kimliğini de ön plana çıkartacak şekilde tasarlanması amaçlanmaktadır.
 
4) Katılım İçin Gerekli Genel Koşullar
1. Yarışma, herkese açıktır. Üniversitelerin önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri dahil olmak üzere, 18 yaşını doldurmuş ilgili herkese açıktır.
2. Her katılımcı en fazla üç adet eserle yarışmaya katılabilir.
3. Yarışmaya katılacak olan tasarımların; özgün olup başka bir yerde yayımlanmamış olmaları, diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir. Teslim edilen çalışmalar, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış ve tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.
4. Seçici Kurul tarafından, kopya olduğu anlaşılan tasarımlar yarışma dışı kalacak, ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü iade edecektir.
5. Oluşacak her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçlerin maddi yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan  Engelsiz ve Mutlu Yaşam Derneği  ya da seçici kurul üyeleri sorumlu tutulamazlar.
6. Yarışma, Engelsiz ve Mutlu Yaşam Derneği bünyesinde çalışmayan, seçici kurul ve seçici kurulun birinci derecedeki yakınları dışındaki, tüm tasarımcılara açıktır. Yarışmacılar,Engelsiz ve Mutlu Yaşam Derneği  ve seçici kurulunun kararlarına saygı göstereceklerini yarışmaya katılmış olmakla beyan etmiş olurlar.

5) Katılım İçin Tasarım Koşulları
1. Tüm çalışmalar “DOWN REKLAM AJANSI” ibaresini açık ve net bir şekilde içermelidir.
2. Seçilecek tasarımın; “DOWN REKLAM AJANSI” nı temsil edecek her türlü basılı materyal ve sayısal ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks kağıdı, branda, pankart, afiş, web sitesi vb. ortam ve faaliyetlerde kullanılacaktır. Logo tasarımı, renkli ve siyah–beyaz kullanıma uygun olarak, büyütülüp küçültüldüğünde etkisini kaybetmeyeceği, çok küçük ölçülerde ayrıntıların kaybolmayacağı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmeyeceği bir biçimde ve her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir şekilde hazırlanması istenmektedir. Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir sınırlama yoktur.
3. EMYD, seçilen eser üzerinde değişiklik isteme hakkına sahiptir. Kullanılacak eserin sahibinden, Seçici Kurulun ve/veya EMYD ’nin görüşü doğrultusunda, teknik sorunların çözümüne yönelik değişiklikler yapması istenebilir. Bunun için, ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz.
4. Yarışmada seçilen tasarımların tüm hakları EMYD'ye ve Kadir Ozan ULUSOY'a  devredilmiş sayılacaktır.Tasarım sahibi, kullanılacak olan logoda hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz.
5. Ödül kazanan tasarımı EMYD her türlü kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir.
6. Seçilmeyen tasarımlar, sonuçların ilan edilmesinin ardından; en az 15 gün, en fazla 30 gün içerisinde teslim edilen adresten alınabilir. Belirlenen sürelerde geri alınmayan eserler EMYD'nin sorumluluğunda değildir.

6) Katılım İçin Teknik Koşullar
1. Tasarım rumuzu en az 4 harf ve 3 adet rakamın birleşiminden oluşmalıdır. (Örnek: ABCD123)
2. Eserler, A4 çıkış üzerinde, standart logo sunumu şeklinde (üst ortada büyük, alt bölümde küçük uygulamaları – renkli ve siyah/beyaz yan yana) hazırlanacaktır. Örnek Logo Sunum Şablonu ekte sunulmuştur. 200 gr A4 kağıtlar paspartu yapılmamalı, kartona yapıştırılmamalıdır. Çalışmalar şeffaf dosya içerisine konulduktan sonra kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir.
3. Tasarımlar, Grafik tasarım programları (Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Free Hand, Corel Draw vb.) ile hazırlanmış olmalı ve belge olarak her bir çalışmanın JPEG versiyonu CD ortamında teslim edilmelidir. Tasarımlar 300 dpi çözünürlükte ve renk modu CMYK olmalıdır.
4. Tasarımcı, eserde kullandığı unsurların anlamını yarım sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde yazıyla açıklayacak ve CD ile sunacaktır.
5. Fotoğraf içeren tasarımlar ve elle yapılan çizimler yarışmaya kabul edilmeyecektedir.
6. EMYD, teknik koşullar nedeniyle gerekli gördüğü halde proje üzerinde değişiklik yapılmasını talep edebilir.

7) Gönderim İçin Postalama Koşulları
1. Katılımcılar, her bir tasarım için 3 adet belge zarfı kullanacaklardır.
2. Söz konusu belge zarfları; içerisinde eksiksiz doldurulmuş başvuru formunun yer aldığı kapalı Kimlik Belgesi Zarfı ile birlikte, eserin yer aldığı kapalı Evrak Belgesi Zarfı ve CD Zarfı’dır.
3. Her zarfın üzerinde en az 4 harf ve 3 rakamdan oluşan rumuz yazılacaktır. (Örnek:ABCD123)
4. Katılımcının rumuzu, eserlerin arkasında ve CD üzerinde yer alacaktır.
5. Zarfların üzerinde katılımcının kimliğini belirtecek herhangi bir isim, ayırıcı işaret ve yazı bulunmayacaktır. Bu şekilde bir işlemin tespiti halinde eser yarışma dışı bırakılacaktır.
6. Postalama işleminde, posta şirketi tarafından zarfın üzerine göndericinin açık bilgilerinin yazılması zorunlu tutuluyorsa, bir dördüncü zarf daha kullanılabilir (Kargo zarfı gibi).
7. Birden fazla eserle katılan tasarımcılar, her eser için ayrı evrak zarfı ve ayrı rumuz kullanmalıdır; 3 ayrı evrak zarfı, tek bir postalama zarfı içinde gönderilebilir.

8) Kullanım Koşulları ve Hakları
1. Katılımcı, dereceye giren ve/veya DOWN REKLAM AJANSI tarafından kullanılması kararlaştırılan eserinin, DOWN REKLAM AJANSI’na süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili tüm haklar için DOWN REKLAM AJANSI’na  tam lisans/yetki verdiğini kabul eder.
2. Ödül kazanan eserler; DOWN REKLAM AJANSI’na  temsil edecek her türlü basılı materyal ve sayısal ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks, branda, pankart, matbu evraklar vb. ortam ve faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı, ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.
3. Katılım formunu imzalayan yarışmacılar, bu şartnamenin tüm koşullarını, yarışma şartlarını, DOWN REKLAM AJANSI’na ve Seçici Kurulunun kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

9) Ödül
1. Ödüller, hak sahiplerine ENGELSİZ ve MUTLU YAŞAM DERNEĞİ’nin belirleyeceği bir tarihte düzenlenecek ödül töreni ile takdim edilecektir.
2. Yarışma ödülleri aşağıdaki gibidir;
Birincilik Ödülü : 1.000 TL
İlk On Dereceye Kalanlar : EMYD ve DOWN REKLAM AJANSI Onur Plaketi

10) Değerlendirme ve Seçici Kurul
Değerlendirme iki aşamadan oluşmaktadır;
İlk aşamada tasarımlar Seçici Kurul tarafından ön eleme sonucuna göre belirlenecek, geriye kalan on adet tasarım yeniden değerlendirilecektir. Seçici Kurul; dereceye girmeye hak kazanan ilk on logoyu; DRA'yı en iyi ifade eden, özgünlük, farklılık, yarışma amaçlarına uygunluk gibi kriterler dikkate alarak belirleyecektir.
Seçici Kurul aşağıda yer alan isimlerden oluşturulmuştur. EMYD, değerlendirme toplantısına katılamayan seçici kurul üyesi yerine bir başka üye belirleme ve sonucu açıklayacağı günü değiştirme hakkına sahiptir.
Seçici Kurul gelen eserleri yeterli bulmayıp yarışmayı yenileme ve iptal etme hakkına sahiptir.

SEÇİCİ KURUL

 

K. Ozan ULUSOY

Seçici Kurul Üyesi

Down Sendromlu Girişimci

Ali ULUSOY

Seçici Kurul Üyesi

ENGELSİZ ve MUTLU YAŞAM DERNEĞİ Başkanı

Aysel KARAMANLI

 

 

Seçici Kurul Üyesi

 

Down Sendromlu gencin annesi, YAŞAM BOYU EĞİTİM DERNEĞİ

 Aynur DANKAZ

 

Seçici Kurul Üyesi

 

 ZİHİNSEL ÖZÜRLÜLER FEDERASYONU  Başkanı

Gün BİLGİN

Seçici Kurul Üyesi

DOWN SENDROMU DERNEĞİ  Başkan

Naci ÜNAL

Seçici Kurul Üyesi

 NATUREL REKLAM AJANSI Genel Müdürü

 

I) YARIŞMA TAKVİMİ
1. İlk Başvuru Tarihi : 23 Haziran 2014
2. Son Başvuru Tarihi : 23 Temmuz 2014
3. Sonuçların Açıklanması : 30 Temmuz 2014
Sonuçlar,  www.engelsizvemutlu.org ve www.happykids.com.tr web sitesinde yayımlanacaktır: 
İ) İLETİŞİM VE YARIŞMA SEKRETERYASI
Zarf/zarflar aşağıdaki adrese gönderilecektir:
Belirlenen tarih ve saatten sonra getirilen/gelen eserler yarışmaya dahil edilmeyecektir.
Adres :
Engelsiz ve Mutlu Yaşam Derneği
Kocatepe Mahallesi, Inkılap Sokak 24 / 12 Kızılay - ANKARA

Telefon: 0 312 4190141 - 0505 810 81 25
Fax :  0 312 4190141
Web sitesi : www.engelsizvemutlu.org
E-posta: happykidstr@gmail.com
Sekretarya :
Ad soyad :Tuğba ÖKSÜZOĞLU
Tel : 0 312 4190141 - 0505 810 81 25
E-posta:happykidstr@gmail.com

 

DOWN REKLAM AJANSI

LOGO TASARIMI YARIŞMASI KATILIM FORMU

Rumuz

Adı Soyadı

 

 

T.C.Kimlik No

 

 

Doğum Tarihi ve Yeri

 

 

Telefonlar

 

 

GSM:

 

 

İş / Ev:

 

 

Posta Adresi

 

 

Faks

 

 

E-Posta:

 

……………………..@…………………..

Kısa

Özgeçmiş

 

 

Yarışma yönetmeliğindeki bütün koşulları okudum ve kabul ediyorum. Eserimin dereceye girmesi durumunda DOWN REKLAM AJANSI'na süresiz olarak kullanım hakkını verdiğimi peşinen kabul ederim. Logo, kendi tasarımım olup daha önce hiçbir yarışmada yer almamış ve sergilenmemiştir. Buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiğim eserimin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, dijital iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili tüm haklar için DOWN REKLAM AJANSI'na tam lisans verdiğimi kabul ederim. DOWN REKLAM AJANSI tarafından kullanılan eserim için verdiğim lisansı kesinlikle geri almayacağımı ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğimi veya bu lisans için bana verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi, manevi talepte bulunmayacağımı gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt ederim.
DOWN REKLAM AJANSI'na eser için bana, verdiğim lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir. Eserimin ödül alması durumunda DOWN REKLAM AJANSI adına marka olarak tescil ettirme hakkı bulunduğunu gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt ederim.
…. /… / 2014
Adı Soyadı / İmza (El yazısıyla)
NOT: Bu formu koyacağınız zarfın üzerine 4 harf ve 3 rakamdan oluşturacağınız “RUMUZ” dışında kesinlikle hiçbir şey yazılmayacak ve ağzı kapatılmış olacaktır.
PROJEYE AİT BİLGİLER

Projenin Adı: BENİM REKLAM AJANSIM - "DOWN REKLAM AJANSI"

Girişimciı adayı:Ozan ULUSOY

Down Sendromlu olan Ozan ULUSOY, 1988 yılında doğmuş olup 26 yaşındadır. Eryaman Cumhuriyet İlköğretim Okulunu bitirdikten sonra 4. Akşam Sanat Merkezinde Matbaa Genel Bölümünden çıraklık belgesi almış daha sonra da Kalfalık Sınavına girerek Kalfalık Belgesi almıştır.
Çankaya Belediyesi Çengel Kafe’de garson olarak çalışmış ve sosyal aktivitelere katılmıştır. AŞKIN ŞARKISI isimli yayınlanmış bir şiir kitabı vardır. Bir çok söyleşi ve imza gününe katılarak engelli duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmıştır.
BİMEKS Elektronik A-City Mağazasında on ay satış destek elemanı olarak çalışmıştır.
Sosyal becerileri gelişmiş olan Ozan ULUSOY grafik tasarım, sosyal medya kullanımı konusunda iyi durumdadır. Sosyal medya Facebook sayfasında 2311 arkadaşı vardır.
Ozan ULUSOY’un severek yaptığı grafik tasarım işinde başarılı ve mutlu olacağı, kendi işini kurmakla hem kendisi için hem de Down Sendromlu diğer engelliler başta olmak üzere örnek oluşturacağı düşünülmektedir.
Kendi işinde çalışarak gelir elde etmek yoluyla iş hayatına atılmak her engelli bireyin hakkıdır. İŞKUR Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projelerden yararlanılması için bu proje yazılmıştır.
Bu proje Down Sendromlu bir gencin kendi işini kurma projesidir.

Projenin Amacı ve Hedefleri: 
Projenin sosyal faydası Down sendromlu bir bireyin kendi işini kurarak sosyal yaşama aktif katılımı ve ileride engelli olmayan bir bireyi de istihdam etmesi, katma değer yaratması ve engellilere iyi örnek oluşturmasıdır.
Bu proje ile reklam ve eşantiyon sektöründe iş yürütebilmek için gerekli ekipmanlar alınacak, gerekli kullanım eğitimi alındıktan sonra üretim ve pazarlama işlevleri gerçekleştirilmeye başlanacaktır.

Projenin konusu, uygulaması ve faaliyetler:
Projenin konusu: Matbaacılık Kalfalık Belgesi olan Down sendromlu 26 yaşındaki Kadir Ozan ULUSOY’un BENİM REKLAM AJANSIM adlı proje ile kendi işini kurmasıdır.
Projenin Faaliyetleri:
1) Ticari işletmenin kurulması, vergi ve SGK kayıtlarının yapılması
2) Destek olacak olan Engelsiz ve Mutlu Yaşam Derneği ve OPAL YAYINCILIK ve ORGANİZASYON ŞİRKETİ’nden “Tanıtım, Pazarlama, Müşteri ilişkileri ve Sosyal Medya” konusunda danışmanlık almak
3) Proje uygulama yerinin hazırlanması
4) Proje demirbaşlarının ve sarf malzemelerinin satın alınması
5) Reklamcılık malzemelerinin üretilmesi ile ilgili demirbaşların kullanımı ile ilgili kısa eğitimin alınması
6) Örnek baskı materyallerinin hazırlanması
7) Sosyal Medyada tanıtım için Facebook sayfası ve grubu ile web sayfalarının hazırlanması
8) Üretime başlama ve sergi açılması
9) Proje raporunun hazırlanması

Projeden Beklenen Sonuçlar:
Projeden elde edilecek kazanımlar;
1) Engelli bir birey kendi işini kuracak ve sosyal adaptasyonu sağlanmış olacaktır.
2) Ozan Ulusoy’un kurucuları arasında olduğu Engelsiz ve Mutlu Yaşam Derneği ve bu derneği üyesi olduğu Zihinsel Özürlüler Federasyonu üyesi derneklere ve onların üyelerine yönelik ekonomik ürünler üretecektir.
3) AB projelerinin ve diğer yerel hibe projelerinin olmazsa olmazı olan görünürlük materyallerinin kurulacak bu yeni işletme aracılığı ile üretilmesi sağlanacaktır.
4) Diğer illerdeki zihinsel engellilere bu projenin sonuçları paylaşılacak, deneyimler aktarılacaktır.
5) Projenin ilk yılında gönüllü katkı alınacak ve lise ve üniversite öğrencilerinin Sosyal sorumluluk ve Topluma Hizmet dersleri için de bir uygulama alanı olacaktır.
6) İş kurma ve katma değer yaratma nedeniyle elde edilen kazançlardan vergi verilerek ülke ekonomisine minicik te olsa bir katkı sunulacaktır.
7) Kendi işinin sahibi olmanın verdiği gurur ile yaşama sevinci perçinleşecektir.
8) Bu proje iyi ve örnek bir uygulama olarak engellilere yönelik olumlu tutumları gelişmesine katkıda bulunacaktır.
9) Bir reklam ajansı ve reklam ürünleri üretim atölyesi kurulmuş olacaktır.

Projenin Uygulanacağı Yer: Proje Ankara ili Çankaya İlçesinde uygulanacaktır.

Projenin Hedefleri - Projenin Sonuçları: Projenin sosyal faydası Down sendromlu bir bireyin kendi işini kurarak sosyal yaşama aktif katılımı ve ileride engelli olmayan bir bireyi de istihdam etmesi, katma değer yaratması ve engellilere iyi örnek oluşturmasıdır.
Bu proje ile reklam ve eşantiyon sektöründe iş yürütebilmek için gerekli ekipmanlar alınacak, gerekli kullanım eğitimi alındıktan sonra üretim ve pazarlama işlevleri gerçekleştirilmeye başlanacaktır.

Projeden elde edilecek kazanımlar;
1) Engelli bir birey kendi işini kuracak ve sosyal adaptasyonu sağlanmış olacaktır.
2) Ozan Ulusoy’un kurucuları arasında olduğu Engelsiz ve Mutlu Yaşam Derneği ve bu derneği üyesi olduğu Zihinsel Özürlüler Federasyonu üyesi derneklere ve onların üyelerine yönelik ekonomik ürünler üretecektir.
3) AB projelerinin ve diğer yerel hibe projelerinin olmazsa olmazı olan görünürlük materyallerinin kurulacak bu yeni işletme aracılığı ile üretilmesi sağlanacaktır.
4) Diğer illerdeki zihinsel engellilere bu projenin sonuçları paylaşılacak, deneyimler aktarılacaktır.
5) Projenin ilk yılında gönüllü katkı alınacak ve lise ve üniversite öğrencilerinin Sosyal sorumluluk ve Topluma Hizmet dersleri için de bir uygulama alanı olacaktır.
6) İş kurma ve katma değer yaratma nedeniyle elde edilen kazançlardan vergi verilerek ülke ekonomisine minicik te olsa bir katkı sunulacaktır.
7) Kendi işinin sahibi olmanın verdiği gurur ile yaşama sevinci perçinleşecektir.
8) Bu proje iyi ve örnek bir uygulama olarak engellilere yönelik olumlu tutumları gelişmesine katkıda bulunacaktır.
9) Bir reklam ajansı ve reklam ürünleri üretim atölyesi kurulmuş olacaktır.
DERNEK ÜYELİĞİ